Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Kępicach
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

Odpowiedzi na pytania do SIWZ na zadanie p.n. „ Kanalizacja sanitarna w miejscowościach Obłęże, Barcino, Barwino,Osieki z odprowadzeniem ścieków do oczyszczalni w Kępicach.


Pytania do SIWZ na zadanie p.n. „ Kanalizacja sanitarna w miejscowościach Obłęże, Barcino, Barwino,Osieki z odprowadzeniem ścieków do oczyszczalni w Kępicach.

1. Prosimy o podanie ilości mieszkańców dla miejscowości. Jak również o podanie obiektów niemieszkalnych które należy ująć w projekcie. Należy określić zakres przyłącza na posesji (miejsce włączenia projektowanego przyłącza na posesji).

Odp.: Ilość mieszkańców w następujących miejscowościach:

Barcino - 589

Obłęże - 322

Barwino- 166

Osieki - 132

Zakres przyłącza na posesji- bezpośrednio do wyjścia z budynku sieci kanalizacyjnej; dla budynków które nie posiadają kanalizacji zakończyć studzienką przy budynku, w miejscu uzgodnienia z użytkownikiem.

Należy przyłączyć wszystkie istniejące obiekty.

2. Prosimy o podanie orientacyjnie długości sieci kanalizacji sanit. grawitacyjnej w obrębie miejscowości oraz rurociągu tłocznego. Należy również podać miejsce włączenia projektowanej sieci.

Odp.: Zakres opracowania obejmuje zaprojektowanie kanalizacji dla miejscowości Barcino, Obłęże, Barwino i Osieki oraz zaprojektowanie tranzytu wraz z odprowadzeniem ścieków do istniejącej oczyszczalni w Kępicach, w związku z tym projektant zgodnie z posiadającą wiedzą i doświadczeniem określi długości sieci grawitacyjnej, rurociągu tłocznego oraz miejsce włączenia do istniejącej sieci lub bezpośrednio do oczyszczalni.

3. Prosimy o sprecyzowanie, czy w zakres opracowania wchodzą zewnętrzne przyłącza energetyczne do zasilania pompowni ścieków. Zakład Energetyczny w ramach umowy podłączeniowej wykonuje montaż przyłącza wraz z dokumentacją projektową. Dokumentacja ta składana jest do Starostwa Powiatowego w formie zgłoszenia. Z praktyki zakres opracowania przyłączy energetycznych może znacznie przekraczać zakres trasy sieci kanalizacji sanit. a określenie tego zakresu bez warunków z ZE jest na etapie oferty niemożliwe. Zakres opracowanych map może być niewystarczający do przyłączy energetycznych.

Odp.: Miejsce posadowienia przepompowni projektant uzgodni z Zakładem Energetycznym, natomiast zamawiający wystąpi o warunki przyłączeniowe oraz poniesie koszty związane z umową przyłączeniową. .

4.Teren projektowanej sieci znajduje się na obszarze „ naturowym”- Natura 2000. W związku z tym należy przewidzieć że raport oddziaływania na środowisko oparty będzie na tzw.” inwentaryzacji przyrodniczej” opracowany przez uprawnionego przyrodnika. Przewidziany czas na opracowanie inwentaryzacji przyrodniczej to okres kilku miesięcy w czasie wiosenno- jesiennym. Proponowany termin zakończenia dokumentacji 31.03.2008 r. może być zatem niemożliwy do dotrzymania. Czy na terenach objętych opracowaniem znajdują się obiekty zabytkowe, tereny objęte ochroną konserwatorską, obiekty wojskowe lub inne obiekty które mogą mieć znaczenie przy ustalaniu trasy projektowanego rurociągu i obiektów z tym związanych.

Odp.: Nie przewidujemy przedłużenia terminu zakończenia realizacji zadania.

W miejscowości Barcino znajduje się kościół , zespół pałacowo- parkowy oraz cmentarz przykościelny objęte ochroną konserwatorską poprzez wpis do rejestru zabytków.

Każda miejscowość objęta opracowaniem posiada budynki znajdujące się w ewidencji konserwatorskiej.

5. Czy projekt umowy ma być podłączony do oferty i w jakiej formie ma być akceptowany.

Odp.: Projekt umowy należy zaakceptować składając podpis w miejscu dla Wykonawcy oraz podłączyć do składanej oferty.

6. Czy prowadzenie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji będzie w formie odrębnej umowy i kosztów z tym związanych. Z uwagi na nieznany termin budowy sieci kanalizacji sanit. proponuje się wyłączenie kosztów związanych z obsługą w ramach nadzoru autorskiego. Jeżeli jednak ma on być częścią oferty cenowej należy określić jego zakres, terminy realizacji, etapy jeżeli występują ( rok budowy, okres budowy) oraz zakres zmian jakie ma wykonać projektant w ramach nadzoru autorskiego. Zwracamy uwagę gdyż zmiana w projekcie zagospodarowania terenu wiąże się z uzyskaniem pozwolenia na budowę w zakresie dokonanych zmian w tym z wykonaniem aktualizacji map do celów projektowych. Należy zatem sprecyzować zakres zmian na etapie realizacji oraz częstotliwość pobytów projektanta na budowie. Podanie tych informacji jest niezbędne w celu prawidłowej wyceny.

Odp.: Prowadzenie nadzoru autorskiego nad realizacją inwestycji w ramach jednej umowy.

Na etapie sporządzania dokumentacji projektowej trudno określić terminy realizacji , okres budowy czy zakres zmian jakie ma wykonać projektant.

W toku realizacji zadania inwestor przewiduje wykonywanie czynności nadzoru autorskiego tylko w wypadku nieprzewidzianych utrudnień.

7. Proponujemy zmianę terminu opracowania dokumentacji projektowej wraz z pozwoleniem na budowę na przesunięcie o okres około 3-4 miesięcy jako możliwy do zrealizowania przedmiotu przetargu. Uwarunkowane jest to nie pracami projektowymi lecz terminami wydania decyzji ich uprawomocnienia, warunków technicznych postanowień opinii i uzgodnień oraz opracowaniem map do celów projektowych. Zwracamy również uwagę , że trasa proponowanej kanalizacji sanit. przebiega przez teren leśny. Czy uzgodniono propozycję tej trasy z Lasami Państwowymi.

Odp.: W gestii projektanta jest wyznaczenie trasy przebiegu kanalizacji sanitarnej oraz wiążące się z tym uzgodnienia. Termin opracowania dokumentacji pozostaje bez zmian.

8. W jakim terminie wydana zostanie prawomocna Decyzja o ustaleniu lokalizacji celu publicznego. W jakim terminie wydana zostanie prawomocna Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach dot. sieci kanalizacji sanit. od daty złożenia wniosku. Z uwagi na raport oddziaływania na środowisko należy uwzględnić okres wykonania raportu oddziaływania na środowisko lub określić termin bez okresu wykonania raportu.

Odp.: Decyzja o ustaleniu lokalizacji oraz decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach lokalizacji inwestycji celu publicznego zostaną w terminie do 3 miesięcy od dnia złożenia wniosku.

9. Czy termin proponowany w SIWZ realizacji zamówienia to data opracowania dokumentacji czy data wydania pozwolenia na budowę.

Odp.: Termin proponowany w SIWZ jest datą uzyskania pozwolenia na budowę

10. Forma płatności : czy dopuszcza się płatność częściową.

Odp.: Zgodnie z treścią projektu umowy zamawiający nie przewiduje płatności częściowych za przedmiot zamówienia. Faktura będzie płatna w terminie 30- dniowym od daty jej otrzymania przez zamawiającego.

11. W jakiej formie należy opracować wniosek do decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego i decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach ( na jakich mapach należy ją wykonać i w jakim zakresie). Czy Gmina udostępni wykaz właścicieli działek objętych planowaną inwestycją wraz z mapą ewidencyjną.

Odp.: Druk wniosku o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego wraz z wykazem załączników jakie należy dołączyć do niniejszego wniosku jest dostępny w siedzibie zamawiającego. Decyzję środowiskową należy sporządzić zgodnie z art.49 ust.3 ustawy Prawo ochrony środowiska ( Dz. U. z 2000 r. nr 129 poz.902).

Gmina udostępni wykaz właścicieli działek objętych planowaną inwestycją, natomiast aktualne mapy ewidencyjne znajdują się w zasobie geodezyjnym w Starostwie Powiatowym w Słupsku.

12. Czy Gmina przewiduje wykup działek pod budowę przepompowni ścieków jeżeli będzie ona projektowana na działce prywatnej lub innego właściciela. Jeżeli tak to w jakim terminie to nastąpi, gdyż wiąże się to z dokonaniem podziału działek.

Odp.: Gmina nie przewiduje wykupu działek pod budowę przepompowni ścieków.

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Sylwia Łepecka 27-07-2007 11:16
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Barbara Żylis 27-07-2007
Ostatnia aktualizacja: Sylwia Łepecka 27-07-2007 11:18